Zamknij

Bezpieczeństwo i kontrola pracowników w Twojej firmie - nowoczesne technologie

11:56, 20.07.2020 | materiały partnera

Wydajność wielu firm dyktowana jest najczęściej przez wydajność i uczciwość pracowników. Warto zastanowić się, w jaki sposób można ją poprawić, aby zarówno pracodawca, jak i pracownik byli zadowoleni z ostatecznych rozwiązań. Przeczytaj poniżej, w jaki sposób możesz wykorzystać nowoczesne technologie takie jak lokalizatory GPS czy podsłuch do telefonu pracowniczego.

  1. Podsłuch telefonu

  2. Lokalizatory GPS

  3. Gdzie szukać takich sprzętów i usług?

Podsłuch telefonu

Podsłuch na telefon może kojarzyć się ze szpiegowaniem telefonu oraz negatywnymi skojarzeniami i moralnymi dylematami. Warto jednak zauważyć, że tego typu rozwiązania w firmie mogą znacząco usprawnić pracę i wyeliminować wiele niebezpieczeństw dla interesu firmy. Założenie podsłuchu na telefon służbowy pracownika pomoże Ci wykryć ewentualne nieprawidłowości w sposobie korzystania z niego. Niestety stosunkowo często zdarzają się sytuacje, w których pracownicy celowo działają ze szkodą dla firmy z chęcią uzyskania dodatkowych korzyści dla siebie. Zweryfikowanie takiej sytuacji odpowiednio wcześnie może pomóc ograniczyć wszelkie koszty z tym związane. Przede wszystkim bardzo dobrym rozwiązaniem jest powiadomienie pracowników o tym, że wszelkie telefony firmowe mogą być w dowolnej chwili podsłuchiwane przez pracodawcę. Takie rozwiązanie na początku wyeliminuje potencjalnych pracowników z nieczystymi intencjami, natomiast osoby z uczciwym podejściem do pracodawcy nie będą mieli powodu się obawiać. To rozwiązanie może być również korzystne dla podwładnego, który wzbudza podejrzenia szefa - szybka weryfikacja lojalności pracownika może rozwiać wszelkie wątpliwości. Takie rozwiązania są szczególnie istotne w firmach, w których działalność zatrudnionych wykonywana przez telefon wpływa bezpośrednio na wyniki finansowe firmy. W ostatecznym rozrachunku podsłuch na telefon przynosi korzyści zarówno pracownikowi, jak i pracodawcy.

Lokalizatory GPS

Lokalizatory GPS to bliźniacze rozwiązanie do podsłuchów na telefon - chroni zarówno interes firmy, jak i zapewnia większe bezpieczeństwo pracownika. Jeżeli w Twojej firmie pracownicy korzystają ze służbowych samochodów - warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem. Szczególnie przydatne będzie w sytuacji, w której działalność firmy opiera się na korzystaniu z pojazdów (na przykład firma kurierska). Dzisiejsza technologia pozwala na śledzenie dużej ilości pojazdów z wykorzystaniem jednej aplikacji na smartfona lub możliwej do otwarcia na dowolnej przeglądarce internetowej w komputerze. Dodatkowo osoba kontrolująca takie narzędzie poza aktualną lokalizacją może mieć również wgląd na aktualne spalanie, parametry pracy silnika, a nawet poziom paliwa w baku. Takie narzędzie może w prosty sposób zweryfikować nieuczciwe praktyki kierowców, ale także w razie nieporozumienia - rozwiać podejrzenia dotyczące uczciwej osoby. Pracodawca będzie miał większą kontrolę nad kosztami pracy, nieuczciwi rekrutowani mogą się zniechęcić wiedząc o takich praktykach firmy, a pracownicy będą czuli się bezpieczniejsi. Zarówno w sytuacjach, w których postępowali zgodnie z poleceniami (i jest to możliwe do zweryfikowania), jak i w momencie wypadku lub innego nieszczęśliwego zdarzenia, które może zostać szybko zweryfikowane przez osobą mającą dostęp do danych z lokalizatora. W razie kradzieży można szybko odnaleźć pojazd.

Gdzie szukać takich sprzętów i usług?

Aby założyć lokalizator GPS najlepiej skorzystać z firmy, która kompleksowo wykonuje takie usługi. Najczęściej oferuje ona również specjalne karty SIM oraz usługę montażu na wszystkich pojazdach i ewentualnego serwisu w ramach abonamentu. Warto szukać usługodawców przez wyszukiwarkę Google. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku podsłuchów na telefon (na przykład podsłuch Android). Bardzo dobra firma oferująca takie usługi znajduje się pod adresem https://podsluchy24.pl/podsluch-telefonu/.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop